Injustice HIV w Libii – Scapegoating Foreign Medical Professionals cd

Rok później siedziała w libijskim więzieniu, oskarżona przez przywódcę państwa, pułkownika Muammara al-Kaddafiego, o pracę dla izraelskiego wywiadu. Rzeczywiście, 200-stronicowy werdykt z pierwszego badania mówi, Colizzi, jak zły film szpiegowski , przedstawiając złowieszczą oficjalną teorię tego, jak te pielęgniarki przyniosły AIDS do Bengazi. Jedna z pielęgniarek, zgodnie z decyzją sądu, opracowała plan rozprzestrzeniania się wirusa HIV, przechowując wirusa w swoim domu w 24 butelkach z zieloną krwią. Zwabiła palestyńskiego lekarza, aby uczestniczył w jej programie z obietnicą bułgarskiej żony i 500 000 $ na szwajcarskim koncie bankowym. Według dokumentów sądowych świadkowie stwierdzili, że projekt został przygotowany przez izraelską inteligencję z powodów politycznych i wywołał zamieszanie w Libii. Pielęgniarka rzekomo przeprowadziła akcję w imieniu dwóch anglojęzycznych pośredników o nazwisku John i Adel, którzy dostarczyli wirusa. Jako potwierdzenie fizycznych dowodów, badacze mogli wskazać tylko pięć butelek osocza rzekomo znalezionych w domu pielęgniarki, z których dwie, o których mówiono, zawierały HIV. Colizzi i Montagnier zbadali stosowane bloty Western i nazwali je niejednoznacznymi. Gdy poprosili o butelki, aby mogli przeprowadzić własną analizę, wniosek nie został przyjęty.
Chociaż obrońcy wielokrotnie skarżyli się, że kluczowe dowody naukowe zostały odrzucone, sędzia powiedział im, że takie techniczne dane stanowią tylko jeden rodzaj dowodów. W toku ponownego rozpoznania sprawy sąd odrzucił wnioski o nowe badania faktów medycznych , zgodnie ze sprawozdaniem ze stanu bułgarskiego MSZ.
Biorąc pod uwagę wykresy i testy laboratoryjne, które widział, Colizzi uważa, że epidemia prawdopodobnie zaczęła się od importu innego rodzaju: Libia ma 1,5 miliona pracowników z Afryki Subsaharyjskiej, gdzie niektóre kraje zarażają się wirusem HIV aż 10, 20%. Statystyki rządu libijskiego na temat HIV i AIDS nie obejmują tych mieszkańców, którzy polegają na szpitalach w Libii. Być może pracownik HIV-pozytywny udał się do szpitala Al-Fateh, aby urodzić dziecko, które urodziło się zarażone wirusem HIV. Złe praktyki kontroli zakażeń stosowane w szpitalu, odnotowane w przeglądzie WHO z 1999 r., Mogły umożliwić rozprzestrzenienie się wirusa na innych pacjentów.
Rzeczywiście, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak pielęgniarki i lekarz zostali po raz pierwszy uwięzieni, w 1998 r. WHO porównało epidemię do udokumentowanych epidemii zakażeń HIV wśród szpitali rosyjskich i rumuńskich. Teraz, po 8 latach i wielu późniejszych badaniach naukowych, profesjonaliści, którzy chcieli zapewnić potrzebną opiekę zdrowotną libijskim dzieciom, mogą niestety stać się kozłem ofiarnym dla innego kraju, który nie chce przyznać się do rodzącego się problemu z HIV – wywodzącego się w tym przypadku z ponurych praktyk higienicznych które są powoli korygowane. Sąd nadużywa nauki , Richard Roberts wyjaśnił swoją decyzję mobilizacji swoich kolegów w proteście. Więc naukowcy muszą mówić.
Author Affiliations
Dr Rosenthal jest reporterem International Herald Tribune.

[więcej w: okulista bez skierowania, oddanie krwi warunki, okulistyka wrocław ]
[patrz też: nfz lublin czas oczekiwania na sanatorium, roślinne komórki macierzyste, okulista bez skierowania ]