Voice ScienceClinical Assessment VoiceTreatment of Voice Disorders ad

Gdzie indziej książka demistyfikuje rezonans, szczególnie w odniesieniu do głosu śpiewanego; jednakże dyskusja ta zostałaby wzmocniona poprzez uwzględnienie różnych konfiguracji filtrów i sposobów, w jakie indywidualne cechy anatomiczne wpływają na strukturę rezonansu i jakość dźwięku. Ocena kliniczna głosu odnosi się do rozwijającej się specjalności i integruje wiedzę i doświadczenie z różnych zawodów. Pierwsza część książki przedstawia kompleksową migawkę aktualnego stanu wiedzy na temat problemów z głosem, z naciskiem na wykonawcę. Książka oferuje również doskonały przegląd kluczowych czynników tradycyjnie stosowanych w ocenie głosu – wywiad pacjenta, badanie fizykalne, wideostroboskopię oraz analizy akustyczne i aerodynamiczne. Ponadto podkreśla się ocenę percepcji głosu i jakości życia pacjenta, chociaż książka nie jest kompletna i pomija kilka ważnych skal pacjenta w ocenie głosu. Normalna anatomia i fizjologia, a także spodziewane zmiany wraz z wiekiem i stanem choroby, są wzmacniane w kontekście historii pacjenta, badania i oceny głosu. Autorzy zachęcają nowych klinicystów do rozumienia wyjątkowych wymagań wobec tych, którzy profesjonalnie wykorzystują swój głos, uwrażliwiają ich na świat profesjonalistów i proponują kilka praktycznych pomysłów, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu kompleksowego centrum głosowego.
W drugiej połowie Clinical Assessment of Voice wyszczególniono określone kategorie zaburzeń głosu, kładąc większy nacisk na prezentację i leczenie niż na diagnozę. Warunki medyczne, uszkodzenia fałdów głosowych, stany psychologiczne, zaburzenia neurologiczne i nieprawidłowości strukturalne wpływające na jakość głosu zostały dokładnie przeanalizowane. Jednak wykorzystanie ilustracji dr. Franka Nettera (szczególnie w przypadku paraliżu fałdów głosowych) jest nieaktualne, ponieważ nie są szczególnie dokładne ani pomocne, co wykazano na przykładach ich zastosowania u pacjentów. Wreszcie, prowokujące do myślenia opisy zaburzeń głosu postrzegane przez ramy medyczno-prawne skupiają się na obowiązkach dostawcy, który przeprowadza ocenę głosową w celach prawnych.
W leczeniu zaburzeń głosu, rozważane są strategie zarządzania z wielu dyscyplin – w tym patologów mowy i języka, otolaryngologów i nauczycieli głosu – a dyskusja potwierdza zastosowanie opieki zespołowej w leczeniu zaburzeń głosu. Sercem książki są doświadczeni, kompetentni profesjonaliści, którzy dzielą się swoimi filozofiami i technikami leczenia. Początkujący klinicyści docenią materiały ćwiczeniowe i przykładowe raporty zawarte w załącznikach. Chociaż znaczna część książki poświęcona jest głosowi wykonawczemu i dbałości o szczegóły wymagane do jej obróbki, techniki te mają zastosowanie we wszystkich obszarach profesjonalnej pielęgnacji głosu. Książka jest tak skonstruowana, że profesjonaliści znajdą użyteczne rekomendacje i pomysły od osób ćwiczących w dyscyplinach innych niż ich własne, prowadząc je wzdłuż programowego i integracyjnego podejścia terapeutycznego.
Znaczenie higieny głosu i ogólnego stanu zdrowia zostało podkreślone w rozdziale 6, Zwiększenie efektywności głosowej , które obejmuje zasady skutecznej wypowiedzi publicznej
[przypisy: biorezonans poznań, vigrax jak stosować, leczenie w komorze hiperbarycznej ]
[podobne: olx drawsko pomorskie, korony cyrkonowe cena, odbudowa zęba na włóknie szklanym cena ]