Etyka i polityka obowiązkowych szczepień przeciwko HPV cd

Takie ukierunkowanie szczepionki okazało się jednak mniej skuteczne niż powszechne szczepienie w zmniejszaniu zapadalności na tę chorobę. Duża liczba dowodów pokazuje, że przepisy szkolne stanowią skuteczny i skuteczny sposób na zwiększenie wskaźników zasięgu szczepień. Wymaganie szczepień przeciwko HPV prawie na pewno doprowadzi do powszechniejszej ochrony przed tą chorobą, niż polityka polegająca wyłącznie na perswazji i edukacji. W opinii adwokatów skuteczność ta stanowi wyraźne uzasadnienie. Jedynym sposobem na zapewnienie, że jak najwięcej dziewczyn otrzyma szczepionkę przeciwko HPV, jest wymaganie, zanim dziecko wejdzie do szkoły średniej , powiedział Beverly Hammerstrom, senator stanu Michigan, który wprowadził ustawodawstwo. To, czy taki mandat może dotyczyć chłopców, czy produkt zostanie zatwierdzony do takiego użycia, pozostaje niepewne.
Kluczową kwestią jest to, czy osiągnięcie wyższego poziomu ochrony uzasadnia naruszenie autonomii rodzicielskiej, które nieuchronnie wiąże się z obowiązkowym szczepieniem. Różne ramy etyczne, które przypisują różne wagi wspólnotowym i indywidualistycznym wartościom, doprowadzą do kontrastujących odpowiedzi na to pytanie.
Analizy etiologiczne i epidemiologiczne są niezbędne w podejmowaniu decyzji o zleceniu szczepienia przeciwko wirusowi HPV; więc są obliczenia polityczne. Każda nowa szczepionka, którą państwo dodaje do listy wymagań, musi być oceniana w kontekście zarówno coraz dłuższego i bardziej złożonego schematu szczepionek, które obecnie otrzymują dzieci, jak i możliwości, że dodatkowe mandaty mogą rozpalać opozycję na poziomie lokalnym, czy to religijnym, filozoficznym, czy też ideologiczne.5 Chociaż kwestie religii i seksualności nastolatków zdominowały dyskusję, ruch wymagający szczepień przeciwko HPV rodzi szerokie pytania dotyczące akceptowalności obowiązkowych środków zdrowia publicznego, zakresu autonomii rodzicielskiej i roli politycznego rzecznictwa w określaniu, w jaki sposób profilaktyka zdrowotna środki zostały wdrożone.
Author Affiliations
Dr Colgrove jest współpracownikiem naukowym w Centrum Historii i Etyki Zdrowia Publicznego, Wydział Nauk Sociomedycznych, Mailman School of Public Health, Columbia University, New York.

[patrz też: szpital krynica zdrój kontakt, stomatolog warszawa ursynów, cialis bez recepty w aptece ]
[więcej w: nfz lublin czas oczekiwania na sanatorium, roślinne komórki macierzyste, okulista bez skierowania ]