Różne podejścia do szczepień przeciwko grypie cd

Proces ten powtarza się każdego roku, co nakłada surowe ograniczenia czasowe na wszystkie zaangażowane grupy. Niektórzy kwestionują zasadność znacznego wysiłku włożonego w wyprodukowanie i dostarczenie szczepionki przeciwko grypie.4 Odpowiedź brzmi, jednoznacznie, tak. Rzeczywiście, krytycznym pytaniem dotyczącym zdrowia publicznego nie jest to, czy należy stosować szczepionki przeciwko grypie, ale w jaki sposób można je wykorzystać. Chociaż spodziewane są różnice w skuteczności i skuteczności rok po roku ze względu na różnice między wirusami, docelowymi grupami wiekowymi, dopasowaniami antygenowymi i metodami badania, takie różnice nie podważają zasadniczo wartości szczepień przeciwko grypie w odpowiedzi na epidemie sezonowe, jak również potencjalne pandemie grypy.
Zgodnie z tymi wnioskami, WHO zorganizowało ostatnio międzynarodowych ekspertów, aby pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z gotowością na wypadek pandemii grypy i opracować plan globalnej grypy pandemicznej w celu zwiększenia podaży szczepionek . 5 Plan ten jest na czasie ze względu na rosnące obawy dotyczące grypy pandemicznej . Podkreśla fakt, że w celu zaradzenia wszystkim formom grypy konieczne jest zwiększone stosowanie szczepionek przeciw grypie, zwiększenie i szersze upowszechnienie zdolności do produkcji szczepionek przeciw grypie oraz przyspieszone badania nad opracowaniem lepszych szczepionek przeciw grypie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Globalnego Programu Grypy, Departamentu Epidemii i Reakcji Pandemicznej (KF) oraz Inicjatywy na Badania Szczepień, Oddział Szczepień, Szczepionek i Biologii (MPK), Światowa Organizacja Zdrowia, Genewa.

[patrz też: rectonal, endometrioza w odbycie objawy, zielony len ]
[podobne: olx drawsko pomorskie, korony cyrkonowe cena, odbudowa zęba na włóknie szklanym cena ]